Aylık arşivler: Şubat 2018

Şehiriçi ve Şehirler Arası Nakliyat

Ankara Köksallar evden eve nakliyat firması olarak Ankara ilinden Türkiyenin tüm bölgelerine şehir içi ve şehirler arası nakliyat hizmeti vermekteyiz. Kurulduğumuz günden bu yana hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışan firmamız her geçen gün ekipman ve çalışan sayısını arttırarak hizmet ağını büyütmeye devam ediyor.

Ankara Köksallar evden eve nakliye firması olarak mutlu müşteri kitlesine ancak uygun fiyat ve kaliteli hizmet vererek ulaşabileceğimizi biliyoruz. Bu yüzden nakliyat maliyetlerini düşürerek müşterilerimize uygun fiyat imkanı sunmaya çalışıyoruz. Tüm çalışan ve ekipmanları şirketimiz bünyesinde toplayarak nakliyatta uygun fiyat tekliflerinde bulunuyoruz. Ankara ilinde bizden daha uygun fiyat teklifinde bulunacak başka bir nakliyat firması yoktur.

Ankara Köksallar nakliyat firması olarak bizim çalışma takvimimiz vardır. Bu takvime sadık kalarak çalışırız. Taşıma öncesi ekspertiz ekibimiz evleri ücretsiz biçimde gezerek eşya analizi yapar. Eşya analizi, hangi araçlar taşıma, nakliyat maliyetleri ve sigortalama gibi işleri yapar. Taşıma öncesinde mutlaka eşyalar sigortalanır. Olası bir kaza durumunda eşyaların bedeli son kuruşuna kadar ödenir.

Ankara Köksallar nakliye firmasında taşımalar sigortalı, ambalajlı, asansörlü yapılır. Taşıma sırasında hijyen kuralları dikkate alınır. Eşyalarınızın zarar görmemesi için gereken hassasiyet gösterilir. Ambalaj ekibimiz tüm eşyalarınızı ambalajlar. Böylece sorunsuz bir nakliyat hizmeti tarafınıza sunulmuş olur. Ankara ilinde Ankara Köksallar taşımacılık firması varken nakliyat konusunda başka firma aramanıza gerek yoktur.

Bebek Temizliği Nasıl Yapılır

Bebeğin Temizliği Nasıl Yapılır ?

Yeni doğan temizliği genel temizlik ve bölgesel temizlik olarak 2 şekilde yapılır. Genel temizlik bebeğin banyosu, bölgesel temizlik ise el, yüz,kulak gibi vücut organlarının temizliğidir. Yeni doğan bebek haftada 2-3 kez mutlaka banyo yapması gerekir. Bebeklerde banyo göbek kordonu düştükten sonra yapılmalıdır.

Bebek Banyosu Yaptırılırken Dikkat Edilecek Hususlar:

1- Banyoda kullanılacak malzemeler, bebeğin temiz kıyafetleri önceden hazırlanmalıdır.

2- Banyo ortamı 22 -23 derece olacak şekilde ayarlanmalıdır. Hava soğuksa soba yakılmalı, sıcak havalarda ise banyonun serin olması gerekir. Banyo yapılacak suyun sıcaklığı 35-37 derece arası olmalıdır.

3-  Banyo yaptırılacak bebek küvetine havlu, küvet filesi konularak bebeğin sert zeminle temas etmesi ve bebeğin kayması engellenmiş olur. Küvet 10 cm yükseklikte ılık su konmalıdır.

4- Bebeği yıkayan önce yüzü üste gelecek biçimde bebeği koluna yatırmalıdır. Kolunu bebeğin arkasından sol kolunun altına doğru uzatarak tutmalıdır.Diğer elle bebeğin poposu tutularak suya önce ayaklar sokulur. Bebeği yıkayan bir eliyle bebeği sıkıca kavrayıp diğer eliyle sabunlamalıdır.

4- Bebeğin göğsü yıkandıktan sonra bebek çevrilip sırt kısmı güzelce yıkanır.

5- Bebeğin yüzüne su dökmeden bacağı yıkanıp kurulanır. Yumuşak bir havlu ile bebek havluya sarılıp kurulanmalıdır.

6- Bebeklerin her gün el yüz, burun, kulak, göz, ayak, bacak, üreme organları düzenli olarak temizlenmelidir. Bebek bezi 3 saatte bir değiştirilmelidir. Sık sık bebeğin altı kontrol edilmelidir.Uzun süre altı temizlenmeyen bebeklerde pişikler oluşabilir. Bebeğin dışkı durumu sürekli kontrol altına alınmalıdır. Dışkıda görülen sulanma, yada renk değişikliğinde bebeğinizi doktora götürmelisiniz.  Her alt değiştirmede bebeğin altı su ve pamuklu bez ile temizlenmelidir. Bebeğin altı ıslak bırakılmamalı mutlaka kurulanmalıdır. Kız çocuklarının temizliği yapılırken önden arkaya doğru yapılmalıdır. Bebek dışkı yaptıysa altı iyice yıkanmalı ve kurulanmalıdır.

Temizlik bebekler için çok hassas bir husustur. Temizliği iyi yapılmayan bebeklerin enfeksiyon kapması çok kolaydır. Bebeklerin temizliği yapılırken çok hassas olunması gerekir.Bebeğin banyoda kayıp düşmesi engellenmelidir. Suyun aşırı sıcak ve soğuk olması bebeğinizin banyodan soğumasına neden olur. Bebeğinize banyoyu mutlaka sevdirmelisiniz.

BEBEK NASIL EMZİRİLİR

Başarılı Bir Emzirme için Ne Yapmalıyız ?

Anne ve bebeklerin en büyük sorunlarından birisi bebek emzirme sırasında yaşadığı güçlüklerdir. Başarılı bir emzirme için neler yapılması gerektiği yazı dizimizde detaylı olarak anlatılacaktır. Yazı dizimiz emzirme konusunda sıkıntı çeken tüm annelere destek olmak amacıyla yazıldı. Keyif alarak fayda bularak okuyacağınız bir yazı dizisi olmasını temenni ediyorum.

Başarılı emzirme yapmak için şu hususlara dikkat etmelisiniz.

1- Yardım alın: Tecrübeli kişilerden yardım alabilirsiniz. Daha önce çocuk emzirmiş, emzirme konusunda bilgili kişilerden yardım alabilirsiniz. Size en doğru bilgiyi emzirme hemşireleri verebilir. Hemşireler meme ucunu bebeğinizin ağzına pratik olarak nasıl yerleştireceğinizi uygulamalı olarak gösterebilirler.

2- Biberonu yasaklayın:  Bebeklerinizi biberonla besliyorsanız yavaş yavaş sütünüzü almayı reddedecektir. Biberonla bebeğinizin beslenmesine engel olun. Bebeğinizi ilk 6 ay mutlaka anne sütü ile besleyin. Bu sürede bebeğinizin yeterli beslenmediğini düşünüyorsanız şekerli su verebilirsiniz. Hazır mamalardan ve katı gıda vermekten uzak durmalısınız. Emzirme için sık sık pratikler yapabilirsiniz.

3- Kendinize zaman tanıyın: Başarılı emzirme için kendinize zaman tanıyın. Bebeğin yorgun olduğu sizin halsiz olduğunuz bir dönemde bebeğinizi emzirmeyin. Uykunuzu düzene sokun dengeli ve sağlıklı beslenin. Gergin durumlar sütünüzün gelmesini engeller. Emzirmeden önce 15 dakika yere uzanıp rahatlamaya bakın.

4- Doğru emzirme tekniği seçin:  Yatarak ya da oturarak emzirme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Sizin için en ideal emzirme tekniğini seçin. İlk günler yatarak emzirme yapabilirsiniz. Sırtınızı yastıkla destekleyip yatmalısınız. Bebeğinize yüzünüz dönecek şekilde yatmalısınız. Bebeğinizi kolunuzun altına almalısınız. Memenizi çocuğunuza yaklaştırıp öyle emzirmeye başlamalısınız. Uykunuz olduğu anlarda bu yöntemi denemeyin. Uyuyup kalmanız durumunda bebeğinizin nefes almasını engelleyebilir bebeğiniz için tehlikeli zamanlar oluşturabilirsiniz. Oturarak emzirirken sırtınızı bir yere yaslamalısınız. Bebeği tutarken yorulmamak için kolunuzun altına yastık koyabilirsiniz. Bebeğin yanağını memenizin ucuna değdirerek memenizi almasını sağlayabilirsiniz. Meme ucunun yanında göğsünüzün koyu renkli yuvarlağını da almasını sağlayın. Meme ucu ile beslenen çocukların karnı doymaz sizin de meme ucunuz tahriş olur.

BEBEK İÇİN ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ

Yeni doğan bir bebeğin en ideal besin kaynağı anne sütüdür. Bu yüzden çocuk doktorları ilk 6 ay mutlaka çocuğun anne sütü ile beslenmesi gerektiğini söylüyor. Anne sütünün faydalarını saymakla bitiremeyiz. Anne sütü sadece çocuğu beslemekle kalmaz, çocuğun fiziksel, zihinsel, ve duygusal gelişim açısından oldukça önemlidir. Bebeğin ihtiyacı olan vitaminleri anne sütü ideal bir biçimde almasını sağlar.

Anne sütünün kalitesine hiçbir mama firması ulaşamadı. Anne sütü mikrop ve dezenfekte bakımından oldukça sağlıklıdır. Her zaman taze ve mikropsuz olarak hazır üretilir. Anne sütü ekonomik durumunuzu da olumsuz etkilemez. Anne sütü koruyucu bir özelliğe sahiptir. Anne sütü ile beslenen çocuklar ilk yıl kolay kolay hasta olmazlar.

Yeni doğan bebeklerin sindirim sistemleri çok gelişmemiştir. Aldıkları besinleri ve gıdaları sindirmekte zorlanırlar. Anne sütü en kolay sindirilebilen besindir. Anne sütü ile beslenen çocuklarda ishal, kabızlık ve sindirim sistemi bozukluğu çok nadir görülür. Anne bebeğini emzirirken sadece bebeğinin karnını doyurmuş olmakla kalmaz bebeği ile duygusal bir bağ kurar. Zamanında emzirilen bebeklerin güven duygusu gelişir.

Anne sütü ile beslenen çocukların emme dürtüleri doğuştan gelişmiştir. Çocukların karnı 4 dakikada doysa da memeyi 40 dakika kadar bırakmak istemezler. Bu durum ileride çocukların parmak emme, emzik emme gibi bağımlılıklardan kurtulmasını önler.

Anne sütü ile beslenmenin hem bebeğe hem de annenin ruh sağlığına olumlu katkıları vardır. Bebek emzirmek annelerin vücudunda depolanan yağların süt yapımında kullanılmasına neden olur. Bu durum annenin vücut yapısının forma girmesini sağlar.

Doğumdan sonra ilk yarım saatte bebek mutlaka emzirilmelidir. Bebeğin emmeye erken başlaması annenin süt üretimini hızlandırdığı gibi annenin bebek ile kısa sürede duygusal bağ kurmasını sağlar. Anne sütünün %90 sudur. Bu yüzden bebeğe ekstra su vermek gerekmez. Şekerli su vermek bebeğe tokluk hissi vereceği için bebek anne sütünü emmekten vazgeçebilir.

Anne sütünü mümkün olduğunca verilmesi gerekir. İlk 6 ay dan sonra bebek emmeye devam ediyorsa yaşı doluncaya kadar emzirin. Onun için en faydalı besinin sizin sütünüz olduğunu unutmayın.

BEBEK BİBERONLA NASIL BESLENİR

Bebeğinizi anne sütüyle besleyemediğiniz durumlarda biberon kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Biberonla emzirmek için kuracağınız düzen bebeğinizin biberonla beslenmesini keyifli hale getirir. Bebeğin biberonla beslenmesi bebek bakımında en önemli adımlardan birisidir. Bebeğinizi biberonla beslerken bebeğinizi kucağınıza alıp gözlerinin içine bakarak sakinleşmesini sağlayın. Bebekle kurulan tatlı göz kontakları bebeğinizin hazırladığınız mamaları iştahlı yemesini sağlar.

Sütü bebeğinize içirmeden önce mutlaka sütü ısıtın. Biberon temizliği için biberonlar sıcak su altında tutulmalıdır. Mikrodalga fırında mamaları ısıtmak sağlıklı değildir. Isıtılan mamadan 1 kaç damla bileğinize damlatarak sütün sıcaklık durumunu kontrol edin. Mamadan 1 yudum alarak mamanın tadına ve kıvamına bakabilirsiniz. Biberon emziği süt dolması için eğik tutmalısınız. Böylece bebeğinizin rahat nefes almasını da sağlamış olursunuz.  Bebeğinizi kolunuzda hafif eğik pozisyona getirin. Düz yatan bebekler sütü yutmakta zorlanıp tıkanabilir. Bebeğiniz doyduğu zaman onu kaldırıp yuttuğu havayı çıkarabilmesi için omzunu ovalayın. Sırtına tatlı tatlı vurmak bebeğinizin gazını alacaktır.

Bebeğiniz  kendini aç hissettiği her an ona memenizi vermelisiniz. Memenizi kabul etmediği durumda biberonla bebeğinizi beslemelisiniz. Hazır mama ile beslenen çocuklar anne sütüyle beslenen çocuklara göre daha tok durur. Meme ile beslenen çocukları 3-4 saatte bir emzirebilirsiniz.  Sütünüz düzenli geliyorsa mümkün olduğunca anne sütü ile bebeğinizi beslemeye özen göstermelisiniz.

Bebeğinizi biberonla tanıştırmak için en uygun zaman 6.haftadan sonraki zamandır. Bebeğiniz 1,5 aylık olduğu zaman bebeğinizi biberonla besleyebilirsiniz. 6.Haftadan sonra göğüsler süt salgılama düzeni oturmuş olur. Bebeğinizin memeyi bırakmasını beklemek için 3 aydan fazla süre beklemeyin. Büyük bebeklerin biberonla tanışması zor ve sıkıntılı olabilir. Bir çok anne bebeği emzirme zamanı olarak sabahın erken saatlerini tercih eder. Çünkü bu zamanlar çok büyük hazırlık yapmayı gerektirmez. Bebeklerde sabahın erken saatlerinde aç  olarak uyanırlar. Akşam banyo öncesi bebeği uyutmadan önce emzirmek en doğru bebek emzirme ve besleme zamanıdır. Meme ve biberon sıra ile verilmelidir.

Bebek bakımında biberon temizliği, yapılan mamanın kıvamı, bebeğin biberonu sevmesi gibi hususlar önemlidir. Beslenmeyi eğlenceli hale getirmek bebeğinizin sağlık gelişimi için oldukça önemlidir.

Bebek Beslenmesinde Katı Gıdalar

Bebekler ilk 6 ay içinde mutlaka anne sütü ile beslenmesi gerekir. İlk 6 ay anne sütünün verdiği vitamin ve minareli hiçbir gıda maddesinden elde edemezsiniz. Bebeğinizi mümkün olduğunca anne sütü ile beslemelisiniz. Bu süre ne kadar uzun olursa o kadar iyidir. Bebekler 18.aya kadar bebek sütü ile beslenebilir. Bebeklerde katı gıdaya geçiş için net bir süre vermek doğru değildir. Anne sütünün yanında katı gıdalar vermeye 10.aydan itibaren başlanabilir.

Bebekler 6.aydan itibaren meyve ve sebze ile beslenebilir. Bebeklere 6.aydan itibaren yavaş yavaş katı gıdaların tadına baktırılabilir. Bebeklerin midesi küçüktür. O yüzden vereceğiniz katı gıda 2 kaşığı geçmemelidir. Anne sütünü reddeden bebekler katı gıdaya daha erken dönemde geçmelidir.

Katı gıda konusunda doktorların tavsiye ettiği tatlar; havuç suyu, elma suyu ve yoğurttur. Katı gıda konusunda uzmanlar şu tavsiyelerine uymaya özen gösterin:

1- Bebeğinizin katı gıdaya geçişi için uygun zamanı belirleyin. Beslenme için en ideal zaman sabahın erken saatleri ve öğlen uyumadan önceki zamandır. Bebeğinizin huysuz ve yorgun olmadığı açlığının orta düzey olduğu vakitleri seçmelisiniz.

2- Bebeğe ek besinler yavaşça alıştıra alıştıra verilmelidir. Bir gün havuç suyu verildiğinde bir kaç gün arka arkaya havuç suyu verilmelidir. İlk gün yarım çay kaşığı havuç suyu vermişseniz ikinci gün 1 çay kaşığı verin.  Havuç suyu verdikten sonra bebeğinizin durumunu gözlemleyin. Reaksiyon ve alerjik durum oluşturan gıdaları böyle tespit edebilirsiniz. Aşırı şişkinlik, ishal durumları, kakada sümüksü kıvam, kusma, kızarıklık, soğuk algınlığı, gözde sulanma, göğüste hırıltı, uyuyamama ve huysuzluk durumları bebeklerde gıda alerji belirtileridir.

3-Bebeğe ek gıda verirken ek gıda kaplarının sıcak sabunlu su ile iyice yıkanmalıdır. Yiyeceklerin iyi yıkanması gerekir. Dikkat edilmeyen her husus bağışıklık sistemi zayıf olan bebeklerin hastalanmasına neden olacaktır.

4- Bebeğinizin yemek yeme pozisyonunu iyi ayarlamalısınız. Bebeğinizin başı birkaç minderle desteklenmelidir. Bebeğinize bir mama sandalyesi alın. Bebeğinizi güvenli bir şekilde sandalyeye oturtun. Emniyet kemerini iyi bağlayın.

5- Ek besinler verirken bebeğinize önlük takın.

Ağlayan Bebek Nasıl Susturulur?

Anne ve babaların en büyük kabusu bebeklerinin ağlamasıdır. Yeni doğan bebeklerde bu durum çok sık görülür. Bebeğin ağlaması anne ve babayı endişelendirir. Tecrübeli anne ve babalar bu durumu doğal karşılarken ilk defa anne ve baba olan çiftler ağlayan bebek karşısında endişeli ne yapacağını bilmeden beklerler.  Ağlayan bebek nasıl susturulur? Bebekler neden ağlar? gibi bir çok soruya yazı dizimizde cevap vereceğiz.

Bebekler konuşma yeteneğine sahip olmadığı için ilk başta bütün istek ve dileklerini ağlayarak dile getirirler. Bebeğin ağlaması genelde 4 şeye işaret eder.

1- Bebeğinizin karnı aç olabilir.

2- Bebeğiniz altını ıslatmış pişik olmuş olabilir.

3- Bebeğinizin gazı olabilir.

4- Bebeğinizin bir yeri ağrıyor olabilir.

 

Bebekler acıktığında ağlamaları süreklidir. Ağrısı olan bebeklerin sesi tiz bir çığlık şeklindedir. Etrafında bulunan insanlardan sıkıldığında mırıldanma şeklinde ağlar. Sıcak ve soğuk havalarda üşüyen ya da terleyen bebek ağlayabilir. Bebeğinizi sakinleştirmenin yolları şunlardır:

1- Bebeğiniz için diş kaşıyıcı ve biberon vermelisiniz. Bebekler sıkıldığında ağlar. Diş kaşıyıcı ve biberonla oyalanan bebek sıkılmaz.

2- Bebeğinizi sallayarak onun sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

3- Bebeğinizi emzirip karnını doyurarak onun susmasını sağlayabilirsiniz.

4- Bebeğinizle göz teması kurun. Kucağınıza alıp onunla konuşun. O konuşamasa da sizi anlıyor olacaktır.

5- Bebeğinizin yatış pozisyonunu değiştirin.

6- Bebeğinize masajlar yaparak onu rahatlatabilirsiniz.

7- Bebeğinizle ilgilenin ona sevgi ve şefkat gösterin.

8- Bebeğinize şarkı, ilahi, söyleyerek onun sakinleşmesini sağlayın.

9- Ses çıkaran çıngıraklar, sesli oyuncaklarla dikkatini dağıtıp susmasını sağlayın.

10- Bebeğinizi bebek arabasına bindirip çocuk parkına götürebilirsiniz. Bebek bulunduğu ortamdan sıkılmış olabilir. Dikkatini verebileceği mekanlara götürebilirsiniz.

11- Bebeğiniz altını ıslatmışsa altını değiştirin

12- Bebeği zorla uyutmaya çalışmayın. Uykusu yoksa bebeğinizi dışarıya gezmeye çıkartın.

13- Bebeğinizin gazı olabilir. Gazını çıkartın. Sırtını elinizle ovuşturarak gazını çıkarabilirsiniz.

14- Bebeğinize güven verin. Ona sevgi dolu bakın.

15- Bebeğinizi sırt üstü yatırın. Tekmeler atmasını sağlayın.

 

Tüm bu söylenenlere rağmen bebek susmuyorsa son çare olarak bebeğinizi doktora götürün. Mutlaka bir yerleri ağrıyordur.

Nakliyat Sektöründe Kalite Ölçütleri

Evden eve nakliyat, nakliye ve taşımacılık sektöründe kalite ölçütlerini Çorum Birlik Nakliyat olarak siz değerli okuyucularımız için belirledik. Amacımız nakliyat işinde pişmanlıklar yaşamamak adına dikkat etmeniz gereken hususları belirlemektir. Uzun yıllardır nakliyat sektöründe yer alan bir firma olarak nakliyat sektöründe kalitenin ölçütlerini şu şekilde belirleyebiliriz.

1- Uygun Fiyat: Taşımacılık sektöründe fiyat oldukça önemlidir. İşini profesyonel yapan firmalarda ücret biraz pahalıdır ama  hizmetler kusursuzdur. Son teknolojik donanımla asansörlü taşıma işi ile eşyalarınız kısa sürede güvenilir bir şekilde taşınır. Nakliyat işini 1 kamyon 2 hamal olarak düşünen  firmalar size uygun fiyat verebilir. İşin ucuzuna kaçıp sağlam firmalarla çalışmayanların hanesine genelde pişmanlıklar düşer.

2- Garantili taşımacılık: Eşyalarınızın güvenliği önemlidir. Yolda olası bir kaza durumuna karşı eşyalarınız sigortalanması gerekir. Taşıma sırasında eşyalarınızın başına bir iş geldiğinde eşyalarınızın bedeli tarafınıza ödenmelidir.

3- Ambalajlı taşımacılık: Eşyaların temizliği ve hasar görmemesi için eşyaların iyi paketlenmesi gerekir. Paketleme ve ambalajlama işinin uzman ekip tarafından yapılması gerekir. Ambalajlı  taşımacılık yapan firmaları tercih etmelisiniz.

4- Asansörlü taşımacılık: Asansörlü taşımacılık eşyalarınızın kısa sürede güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Asansörlü taşıma maliyet isteyen bir iştir. Birçok firma asansör sistemini kiralama ile yapar. Bu yüzden bünyesinde asansör olmayan firmalar ev taşıma maliyetini yüksek tutarlar. Nakliyat firması tutarken size uygun fiyat veren ve asansörlü taşımacılık yapan firmaları tercih etmelisiniz.

5- Referansı Kuvvetli Firma Seçmek: Nakliyat firması seçerken daha önce o nakliyat firmasını kullanmış tavsiye üzerine firma seçmeniz en sağlıklı olan yoldur.  Mutlu müşteri kitlesi ile büyüyen nakliyat Çorum Birlik Nakliye tercih edebileceğiniz bir nakliyat firmasıdır. İşini düzgün yapan, müşteri memnuniyet ilkesine göre çalışan bir nakliyat firmasıdır.

Çorum Birlik Nakliye

İç Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden birisi Çorum’dur. Beşyüzbinlik nüfusu ile büyükşehir statüsünde olan şehir birçok sorunu aşmaya çalışıyor. Çorum ilinin en büyük sorunlarından birisi nakliyat ve taşımacılık sektörüdür. Milyonluk nüfusta her gün birileri bir yerden bir yere taşınıyor. İş değişikliği, ev değişikliği, satın alınan malların depoya taşınması gibi nedenlerle nakliye sektörüne duyulan ihtiyaç hızla artmaktadır. Bu ihtiyaca cevap verebilmek için Çorum ilinde birçok nakliyat firması kuruldu.

Çorum Birlik evden eve nakliye uzun yıllardır Çorum halkının nakliye ihtiyaçlarına çözüm üreten bir firmadır. Her geçen gün müşteri kitlesini ve hizmet filosunu geliştiren firma bugün Çorum ilinin en popüler nakliye firmalarından birisidir. Asansörlü taşımacılık ilkesi ile eşyaları kısa sürede uygun fiyata taşıyan firma, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek nakliyat sektöründe teknolojiyi kullanma taraftarı olan bir firmadır. Ambalajlı taşımacılıkla eşyaların zarar görmeden hijyenik bir şekilde taşınmasını savunan firma birinci sınıf nakliyat hizmeti vermektedir.

Çorum Birlik Nakliye ücretsiz ekspertiz ekibi ile eşyalarınızın analizini yapma, eşyaların taşınma ücretini hesaplama, eşyaların hangi gün ve hangi saat aralığında taşınacağını tespit etme gibi görevleri vardır. Montaj ekibi eşyalarınızı yerinden söker, taşınacak yere yeniden montajını yapar. Montaj ve demontaj için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Nakliye işinin bir ekip işi olduğunu çok iyi bilen Çorum Birlik Nakliye çok güçlü ve tecrübeli kadrosu ile uzun yıllar Çorum halkının nakliye ihtiyaçlarına cevap vermeye devam edecektir.

Çorum Nakliyat Firmaları

Çorum Akdeniz bölgesinin en büyük şehirlerinden birisidir. Nüfus itibari ile Beş yüz bini aşan metropol şehirlerden birisidir. Metropol şehrin nakliyat ve taşımacılık ihtiyaçları için birçok nakliyat firması kurulmuştur. İşinin ehli, kaliteli nakliyat ve taşımacılık hizmeti veren nakliyat firma sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. Küçük bir kamyonet ve 2 çalışan bulan herkes kendini nakliyat sektörü içine atmaktadır. Bu mantıkla Çorum ilinde nakliyat firma sayısı mantar gibi çoğaldı. Merdiven altı diye tabir edilen bu firmalar yüzünden insanlar nakliyat konusunda  mağduriyetler yaşamaya başladı.

Asansörlü taşımacılık hizmeti veriyoruz deyip binanın asansörü ile eşya taşıyıp asansörlü taşımacılık hizmeti verdiğini iddia eden birçok firma bulunur. Eşyaların sigortalı olduğunu taşıma esnasında eşyalarınız zarar görürse karşılanacağını söyleyip kaza sonrası eşyalarınızın başına bir iş geldiğinde kusura bakmayın deyip olayı geçiştiren firmalar bulunur. Hatta daha pişkin davranıp işi size bağlayarak ambalajlanmanın sağlam olmadığını iddia bile edebilirler.

Nakliyat konusunda macera aramayın deriz firma olarak bizi seçerek nakliyat konusunda doğru karar verin. İşi bilen uzman ekibimizle nakliyat ihtiyaçlarınıza en uygun fiyat garantisi ile cevap vermeyi kendimize görev edindik. Bizde hiçbir şey sözde kalmaz. Taşımacılığı asansör sistemi ile ambalajlı ve sigortalı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Taşıma öncesi, taşıma sırası ve taşıma sonrası desteğimizi hiçbir zaman sizden çekmiyoruz.

Çorum İlinde Nakliyat Hizmeti

İç Anadolu bölgesinin en gelişmiş illerinden birisi Çorum ilidir. Milyonluk nüfusu ile metropol şehir haline gelen bölgede birçok sıkıntılar var. Şehrin en büyük sıkıntılarından birisi nakliyat sektörüdür. Taşımacılık konusunda birçok firma olmasına rağmen hizmet ve kalite noktasında birçok firma sınıfta kalmaktadır. Nakliyat konusunda işini düzgün yapan kaliteli hizmet sunan firma sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez.

Çorum ilinde nakliyat konusunda Çorum Birlik evden eve nakliyat firmasına güvenebilirsiniz. Firma uzun yıllardır hizmet veren tecrübeli ve deneyimli bir firmadır. İşinin ehli ustalarla müşteri memnuniyet ilkesine göre hizmet veren firma bugün Çorum ilinin en popüler firmasıdır.

Çorum Birlik evden eve nakliyat firmasında parça eşya taşıma, şehir içi nakliyat, şehirler arası nakliyat, büro ve iş yeri taşımacılığı gibi birçok alanda hizmet alabilirsiniz. Çalışanları bünyesinde toplayarak nakliyat maliyetlerini düşüren firma bugün Çorum ilinde en uygun fiyata nakliyat hizmeti sunan firmadır.

Çorum Birlik nakliyat firması ambalajlı, sigortalı, asansörlü taşımacılık ilkelerinde hizmet veren kaliteden ödün vermeyen bir firmadır. Önce güvenlik diyerek yola çıkan ve taşıma öncesinde tüm eşyalarınızı sigortalayan firma kaliteden ödün vermeden hizmet vermeye devam ediyor. Çorum Alaca ilçesinde yer alan bürosunda nakliye hizmetleri konusunda hizmet almak isteyenleri güler yüzlü ekibi ile karşılayan firma her geçen gün hizmet ağını ve kalitesini arttırarak büyümeye devam ediyor.

Çorum Asansörlü Taşımacılık

Çorum ilinde birçok evden eve nakliyat firması bulunur. Taşımacılık sektöründe en önemli unsur güvenli taşıma ve uygun fiyat politikasıdır. Bu politikaya uymayan tüm firmalar kısa sürede kapanmaya mahkumdur. Kahramançorum ilinde hizmet veren güvenilir ve uygun fiyatlı nakliyat firma sayısı çok azdır. Kahraman Çorum Evden eve nakliyat firması çorumda güvenilir nakliyatın adresidir. Bugün Çorum ve tüm ilçelerinde hizmet veren nakliyat firması Çorum ilinin en uygun fiyata nakliyat hizmeti veren firması haline geldi.

Kahraman Çorum Nakliyat firmasının bu kadar kısa sürede Çorumda ekol firma haline gelmesinde birçok önemli husus rol oynar. En önemli usus asansörlü sistem ile güvenilir nakliyat hizmetini Çorum halkına sunan firma uygun fiyat politikası ile en çok tercih edilen firma haline geldi. Kısa sürede çok iş yapan firma bünyesinde barındırdığı asansör sistemi ile nakliyat hizmetlerinde maliyeti düşürerek Çorum ilinde en uygun fiyata nakliyat hizmeti vermeye devam ediyor.

Çorum ilinde birçok nakliyat firması asansör sistemi kullanmadan hamallar aracılığı ile eşya taşımaktadır. Taşıma sırasında çarpmalara bağlı olarak eşyalarda çizilme ve kırılmalar görülür. Birçok firma kırılma ve çizilmelere karşı müşterilerine herhangi bir teminat sunmamaktadır. Kahraman Çorum evden eve nakliyat firması taşıma öncesi tüm eşyalarınızı sigorta kapsamına aldığı için tüm hasarlarınızı son kuruşuna kadar öder. Asansör sistemi ile eşyalarınızı minimum hasar ile taşımayı hedefleyen firma olası hasarlarda da her zaman sizin arkanızda yer alır.